Witaminy, minerały i suplementy diety dla mężczyzn

Niedobory witamin dotknąć mogą zarówno mężczyzn, jak i kobiety, niezależnie od wieku. Wpływ na to ma wiele czynników m.in. zła dieta, brak ruchu, picie dużych ilości alkoholu czy kawy, a także przemęczenie. Często u płci męskiej problemy z niedoborem witamin łączą się z kłopotami z potencją. Aby wspomóc funkcjonowanie organizmu można stosować suplementy dla mężczyzn. Odbywać się to jednak powinno po konsultacji lekarskiej. Wśród artykułów tej kategorii znajdziesz porady jakie suplementy wybrać, aby wesprzeć oba te obszary funkcjonowania męskiego organizmu.

Witaminy dla mężczyzn

Suplementy dla mężczyzn zawierają witaminy, które działanie mają dwutorowe. Przede wszystkim usuwają niedobory witaminowe występujące w organizmie, a przy okazji wspierają potencję seksualną. Na rynku dostępne są jednakże preparaty, które zawierają kompleks wszystkich witamin i nie wspierają aktywności seksualnej. Jeśli dostrzegamy jakieś problemy z funkcjonowaniem organizmu lub w sferze seksualnej należy wybrać się do lekarza, który dobierze takie suplementy dla mężczyzn, które wspomogą cały organizm i zadziałają pozytywnie na sprawność seksualną.
Istotne witaminy dla mężczyzn to przede wszystkim te z grupy B (głównie B1, B2 i B3), które poprawiają ukrwienie całego ciała, a co za tym idzie również penisa. Witamina B1 jest szczególnie istotna, gdyż pobudza produkcję hormonów płciowych. Tabletki na potencję zawierają też witaminę C, która jest silnym przeciwutleniaczem oraz E, która uznawana jest za środek na potencję. Musi być ona jednak w dobrym stężeniu, gdyż nadmiar szkodzi. Suplementy na potencję zawierają zwykle jej optymalną ilość.