Dla kobiet

Witaminy i minerały to związki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Niestety nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować, a te dostarczane z pożywienia nie wystarczają. Płeć różnicuje zapotrzebowanie na niektóre związki, dlatego suplementy diety dla kobiet zawierają inny zestaw witamin, niż te przeznaczone dla mężczyzn. W tym dziale znajdziesz porady dotyczące tego, jak dbać o swoją kobiecość w kwestii dostarczania różnego rodzaju związków odżywczych.

Witaminy i minerały dla kobiet

Większość kobiet dba o to, aby zachować młodość, poprzez używanie specjalistycznych kosmetyków. Często jednak zapominają o tym, że istnieją działające w ten sposób witaminy, po których dobór należy wybrać się do lekarza lub farmaceuty. Wśród suplementów zalecanych przez specjalistów wyróżnić można m.in. witaminy A, E i C, które są silnymi przeciwutleniaczami. Oznacza to, że walczą z wolnymi rodnikami, opóźniając tym samym starzenie. Witamina C rozjaśnia także przebarwienia i wspomaga układ odpornościowy, a witamina E stanowi ochronę przed promieniowaniem UV. Suplementy zawierają zwykle również witaminę D, która dba o kości, zapobiegając osteoporozie.

Suplementy diety dla kobiet – jakie wybrać?

Witaminy i minerały dla kobiet często łączone są w jedną kapsułkę, stanowiąc wtedy preparat całościowo wspomagający. Kupić je można bez recepty w każdej aptece, ale po poradę w kwestii wyboru odpowiednich, warto udać się do lekarza. Suplementy diety dla kobiet zawierają zazwyczaj niezbędne witaminy oraz różnego rodzaju dodatki wspierające. Znaleźć można m.in. produkty z regenerującym żeń-szeniem, kompleksy witamin z luteiną, dobrze działającą na pamięć i koncentrację oraz środki z dodatkiem izoflawonów lub żelaza, które pozytywnie wpływają na kondycję włosów i paznokci. Oczywiście oprócz przyjmowania suplementów dla kobiet, specjaliści zalecają także pamiętanie o aktywności fizycznej i zdrowej diecie, gdyż dbanie o te trzy czynniki zapewnia dobre samopoczucie i promienny wygląd.